Jak dobrze wziąć kredyt?

Tag: rat (strona 1 of 1)

Kalkulator zdolności kredytowej – czy potrzebny?

Kalkulatory mogą różnić się między sobą, najczęściej jednak wymagają podawania okresu spłaty zobowiązania, jego oprocentowania, a także typu rat. Konieczne jest wpisanie limitu na kartach kredytowych, wysokości rat innych kredytów oraz pozostałych stałych zobowiązań (jak np. alimenty)….Na podstawie wielu różnych czynników wylicza, czy będziesz w stanie regularnie spłacać raty. Każdorazowo jest to również wyliczane indywidualnie. Dlaczego?

Czy naprawdę musisz wziąć kredyt, jak przemyśleć sprawę wzięcia kredytu?

Do tego typu sytuacji dochodzi w momencie, gdy kredytobiorca nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań samodzielnie, dlatego zadłuża się w kolejnym banku, by móc nim opłacić swoje raty….Przydatnym etapem podejmowana decyzji czy naprawdę musisz wziąć kredyt, jest także zastanowienie się, co będzie się robić za kilka lat, czy bez kredytu niemożliwe będzie osiągniecie swoich planów i założeń na przyszłość, a także realne ocenienie przyszłych możliwości spłaty raty, gdyż życie bywa

Jak sprawdzić swój BIK?

W bazie można sprawdzić wszystkie do tej pory zaciągnięte zobowiązania, takie jak kredyty, ale i zakupy na raty, karty kredytowe. Co więcej, dzięki sprawdzeniu zapisków w BIK, można ocenić, czy ma się szanse na uzyskanie kredytu lub pożyczki.